3 Aralık Dünya Engelliler Günü

17a95ba336ec4a769ed054e9830f91b75596c2dc205544db827ded872f773ca3

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Arifiye Atış Poligonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yenihayat Paralimpik Engelli Spor Kulübü tarafından düzenlenen Trap turnuvasında engelli sporcular mücadele etti.

Turnuva ile ilgili açıklama yapan Yenihayat Paralimpik Spor Kulübü Başkanı Selim Özen Kulüp Başkanı Selim Özen "3 Aralık Dünya Engelliler gününde Ülkemizde bir ilk gerçekleştiren engelli trap sporcuları olarak, farkındalık yaratarak engelli ve sağlık sporcu bireylerin birlikte spor yaparak engelleri ortadan kaldırmak adına hayatı yaşamı trap sporu ile birlikte paylaşabileceğimizin en güzel göstergesi olması düşüncesi ile bu organizasyonu gerçekleştirme istedik.Spor ile engelleri ortadan kaldırmak engelli sorunlarına dikkat çekmek çözümünün parçası olmak ve Engelli Trap sporunun Ülkemizde gelişmesi adına Trap spor branşında bizde varız, diyerek ulusal ve uluslararası müsabakalarda bizlerde dünyadaki yerimizi alarak ülkemizi temsil etmek istiyoruz.

Bu güzel organizasyonu gerçekleştirmemize vesile olan, Başta Sayın Valimiz Hüseyin Avni Çoş beyefendinin yakın dostu Adana'lı İşadamı Silah Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Cemil Eryürek beyefendi ve Ülkemizde Engelli Trap Sporunu gelişimine katkı sağlamak adına engelli Trap sporcularına destek veren Huğlu Av Tüfekleriİ Kooperatif Başkanı Naci Tanık tarafından da beş adet trap tüfeği hediye edilerek engelli sporculara destek olarak her zaman yanlarında olacağız" dedi.

Turnuva tekerlekli sandalye engelli ve ayakta engelli yarışan sporcular olarak iki kategoride tamamlanarak turnuva sonunda dereceye giren , ayakta yarışan sporculardan Emin Tekbal 1. olurken Erdal Baloğlu 2. ve Erhan Aydın 3. oldu. Tekerlekli sandalyede yarışan sporculardan birinciliği Aykut Sarıkaya kazanırken 2. Yusuf Kanbur ve 3. Murat Deli oldu.

Madalya ve kupalarını Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk SİSİAD Başkanı Cemil ERYÜREK , HUĞLU AV TÜFEKLERİ KOOPERATİF Başkanı Naci TANIK , ÖZKURSAN Yönetim Kurulu Başkanı Cemil ÖZDEMİR ve SASKF Başkanı Yaşar Zımba verdi.